SES’TEN DOKTOR ŞİDDETİNE SES GELDİ

Kategori: Haberler

25.03.2020 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Kısa adı SES olan Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Düzce İl temsilciliği tarafından bir süre önce Atatürk Devlet Hastanesinde yaşanan sağlıkta şiddet olayına tepki verildi. SES Düzce İl Temsilcisi Cemal Yılmaz, “Sağlık ve Sosyal Hizmet Emekçileri Sendikası olarak saldırıyı bir kez daha şiddetle kınıyoruz. Bu yoğun tempoda hizmet üretmeye çalışan sağlık emekçilerinin içinde bulunduğu sosyal ve psikolojik durumu da halkımızın dikkate almasını ve empati yaparak davranmasını bekliyoruz’ dedi.
Sağlıkta şiddetin asla kabul edilemeyeceğini vurgulayan Cemal Yılmaz konu hakkında şu bilgileri verdi 
“ Bugün yaşadığımız salgında da görüleceği gibi her durumda Sağlık emekçisi, kendinden ve ailesinden önce halkın sağlığını korumaya çalışmaktadır. Hatta şu anda birçok Sağlık Emekçisi arkadaşımıza virüs bulaşmış, evinden uzak hatta bazıları tedaviye ihtiyaç duymaktayken şiddete uğramaktadır. Saldırıya uğrayan arkadaşımız da koruyucu hekimlik kapsamında hastaya öneride bulunduğu sırada saldırıya uğramıştır”
SES Temsilcisi Cemal Yılmaz, korona virüse karşı sağlık kurumlarına ekipman desteği sağlanması gerektiğini belirterek “ Yine salgın sürecinde en önemli öncelik koruyucu ekipmandır. Bakanlığımız tüm sağlık emekçisine yetecek düzeyde koruyucu ekipmanı  ve test kitlerini temin ederek dağıtımını sağlamalıdır’ dedi.

Etiketler :

SES’TEN DOKTOR ŞİDDETİNE SES GELDİ Haberler

Sıradaki
OXİJEN TV ANA HABER 27 MART
9 görüntülenme   2 Gün Önce
SOKAK HAYVANLARI UNUTULMADI
9 görüntülenme   2 Gün Önce
İLAÇLAMA ÇALIŞMALARI DURMAKSIZIN SÜRÜYOR
12 görüntülenme   2 Gün Önce
TOKİ TAKSİTLERİ DE ERTELENDİ
8 görüntülenme   2 Gün Önce
ÖSYM’YE TAVSİYE EDİLDİ
8 görüntülenme   2 Gün Önce
EN AZINDAN BİRAZ SOLUK ALINACAK
6 görüntülenme   2 Gün Önce