SOĞUK HAVA PAZARCILARI VURDU

Kategori: Haberler

11.02.2020 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Düzce’de etkili olan kar yağışının ardından Pazarcı esnafı ile bir araya gelerek pazardaki son durum hakkında bilgi aldık. Hamidiye Mahallesine her Salı kurulan semt pazarında kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle birçok pazarcı tezgahlarını açamadı. Soğuk havaya rağmen tezgahını açan pazarcılar ise durumdan memnun değil. Birçok züccaciye ve giyim ürünleri satan pazarcılar, tezgahlarını açmamayı tercih etti. Meyve sebze satan esnaflar ise müşterilerin pazara uğramamasından yakındı. Soğuk havayı gören vatandaşlar semt pazarını tercih etmedi.
Soğuğun yanı sıra bir çok büyük marketin manav reyonu açmasının pazaryeri esnafını etkilediğini dile getiren vatandaşlar, şu ifadelere yer verdi: Bazı vatandaşlar ise kapalı pazaryeri istediklerini dile getirdi.
 “Soğuk hava ve kar yağışının ardından işlerimiz oldukça azaldı. Zaten son yıllarda büyük marketlerin manav reyonlarını açması nedeniyle vatandaşların ayakları yavaş yavaş pazaryerinden kesilmeye başladı. Pazaryeri bir kültürdür. Burada marketlerde bulamadığınız bir çok ürünü meyve sebzeyi en taze haliyle ve ucuza bulunabiliyor. Vatandaşlar aradaki kıyaslamayı iyi yaparak alışverişlerini yapmalılar”

Etiketler :

SOĞUK HAVA PAZARCILARI VURDU Haberler