EMEKLİ MAAŞLARINA SİTEM ETTİLER

Kategori: Haberler

14.12.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Emeklilerin düşük maaş almasına Tüm Emekli Sen’den de tepki geldi. Eğitim Sen Düzce Şube Başkanı Aydın Şengül, Tüm Emekli Sen Düzce Temsilciliği adına sendika üyeleriyle birlikte açıklamalarda bulundu. Şengül, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“2020 yılı bütçesi TBNM’de görüşülmektedir. Bütçe rakamlarınınnın alt alta yazılması değil, oluşacak toplum gelirin nasıl paylaşılacağı, hangi sınıf ve katmanlara nasıl ve ne kadar harcanacağının bilgisini içeren metinlerdir. Daha öncekilerde olduğu gibi 2020 bütçesinde de emekliler, emekçiler ve yoksullaştırılmış kitleler yok sayılmaktadır. Saray hükümeti ve çevresi, örgütsüzlüğümüzden yararlanarak bizi, sürekli yoksulluk içinde tutarak kendilerini sınırsız zenginleştirmeye devam etmektedir. Seçimlerden önce verilen sözler, seçim bitince unutulmaktadır. Kamu emetçilerine ve emeklilere söz verilen sözler, seçim bitince unutulmaktadır. Kamu emekçilerine ve emeklilere söz verilen 3 bin 600 ek gösterge unutulmuştur. Emekçilerin ve emeklilerin bütçedeki payı oransal olarak sürekli düşürülürken, 3-5 büyük müteahhit firmanın milyonlarca TL’lik vergi borçları silinmiştir. Tüm Emekli Sen olarak 2020 yılı bütçesine yönelik taleplerimiz şunlardır:

En az emekli maaşı asgari ücret kadar olmalıdır. Emeklilere, maaş tutarında yılda 4 ikramiye verilmelidir. Emekliler ve eşleri için şehir içi ulaşım ücretsiz olmalıdır. Asgari ücret tamamen vergi dışı olmalıdırb Yeterli pirimi ödemiş EYT’nin emeklilik hakkı iade edilmelidir. Temel gereksinimlerden KDV kaldırılmalıdır. Sağlıkta katkı ve kesintiler kaldırılmalıdır. Elektrik, su ve doğalgaz zamları geri alınmalıdır. Tüm ödemeler emekli maaşı bağlanmasında hesaba katılmalıdır. Kamu emekçisi ve emeklilerine 3 bin 600 ek göstergee sözü hemen yerine getirilmelidir. Güvencesiz istihdama son verilmelidir. Azınlığın zenginleştirilmesi, servet üstüne servet katması için hakkın fakirleştirilmesi siyasetinden vazgeçilmelidir. Barış, refah ve huzur içinde yaşamak toplam gelirimizi eşit ve adaletli paylaşma, yönetim içinde söz sahibi olmak hepimizin hakkıdır.”

Etiketler :

EMEKLİ MAAŞLARINA SİTEM ETTİLER Haberler

Sıradaki
DÜZCE’DE HAMSİLİ FESTİVAL GÜNLERİ
23 görüntülenme   1 Gün Önce
HAMSİ YEMENİN TAM ZAMANI
14 görüntülenme   1 Gün Önce
“BU OLAYI BÜYÜTMEYE GEREK YOK”
13 görüntülenme   1 Gün Önce
GÜÇLÜ DEVLET GELİŞMİŞ ÜLKELER
6 görüntülenme   1 Gün Önce
“EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ HAVA KİRLİLİĞİ”
3 görüntülenme   1 Gün Önce