REKTÖRDEN LİSELİ ÖĞRENCİLERE GELECEK PLANLAMASI YAPIN ÇAĞRISI

Kategori: Haberler

06.11.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar, Yavuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileriyle düzenlenen konferansta bir araya geldi. Rektör Çakar, konferansa katılan öğrencilere geleceğe dönük planlamanızı şimdiden yapın uyarısında bulundu. 
Liseli öğrencilerin üniversite sınavı kaygısının yanında son zamanlarda iş bulma endişeleri de baş gösteriyor. Bu konuda öğrencilere bilgi vermek için Düzce Üniversitesi Rektörü Nigar Demircan Çakar Düzce Yuvuz Selim Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinin davetiyle okulda düzenlenen konferansta öğrencilerle buluştu. 
İlk olarak 11. sınıf öğrencilerini derste ziyaret eden Rektör Çakar, öğrencilere bazı uyarılarda bulundu. Çakar, “İleride sizi önemli gelişmeler bekliyor. Siz şu an burada arkadaşsınız ama ilk olarak üniversite sınavında birbirinize rakip olacaksınız. Üniversiteye gittiğinizde de arkadaşlarınızla iş hayatında rakip olacaksınız. İş hayatına temel seviyede başlayacağınızı asla unutmayın. Ben şunu yapmam, ben çalışırsam masada çalışırım gibi takıntılarınız asla olmasın. Yabancı dil olarak sadece İngilizceyi bilmeniz yetmiyor. Bir ikinci dili de öğrenmeniz gerekiyor.” İfadelerini kullandı. 
Sınıf ziyaretinin ardından konferansta öğrencilere açıklamalarda bulunan Rektör Nigar Demircan Çakar, şu ifadelere yer verdi: 
“Size ilk söyleyeceğim şey gelecek planlamanızı iyi yapın demek olacaktır. Şimdiden neler yapacağınıza, hangi bölümü okuyacağınıza, hangi işi yapacağınıza karar vermeniz gerekiyor. Tabi ki üniversite seçimini yaparken Düzce Üniversitesi’ni de unutmayın. Hangi ilinizde ailenizin yanında okumak her zaman bir fırsattır. Bence şimdiden bu yollarda önünüzdeki süreci planlamanız gerekiyor. 15 yıl sonra kendinizi nerede görüyorsunuz? Yönetici misiniz yoksa benim gibi rektör mü olacaksınız? Şimdiden bunları şekillendirmeniz gerekiyor.”
 

Etiketler :

REKTÖRDEN LİSELİ ÖĞRENCİLERE GELECEK PLANLAMASI YAPIN ÇAĞRISI Haberler

Sıradaki
TIPDA KARİYER GÜNLERİ SONA ERDİ
2 görüntülenme   Bugün
OTİZM VE DUYARLILIK
3 görüntülenme   Bugün
TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
2 görüntülenme   Bugün
DÜZCESPOR’U YALNIZ BIRAKMADILAR
5 görüntülenme   Bugün