İHALE SÜRECİ KASIMDA BAŞLAYACAK

Kategori: Haberler

25.10.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Düzce toplu taşıma sistemine ilişkin düzenleme çalışmaları başladı. Belediye Başkanı Faruk Özlü, Kasım ayı içinde ihale yapılarak, toplu taşımanın özelleştirileceğini açıkladı. 
Düzce Üniversitesi'nde öğrencilerin sorularını cevaplandıran Başkan Özlü, belediye otobüsleri ile ilgili bilgiler verdi. Belediye ulaşım hizmetlerinin zarar ettiğini vurgulayan Başkan ' Tek çare ulaşım hizmetlerinin özelleştirilmesidir' dedi. Özlü bu konuda şu görüşlere yer verdi " Bizim otobüslerimiz yılda yaklaşık 8 Milyon lira zarar ediyor. 55 otobüs, 26 hat var. Düzce’de yıllık seyahat eden kişi sayısı 11 milyon. Bunun günlük ortalaması 30 bin civarına geliyor. Günde 50 bin kişinin otobüsleri kullanması gerekiyor. O nedenle otobüslerimizi küçültmemiz, 6-8 metrelik otobüs kullanmamız gerekiyor. 
İhale sürecinin Kasım ayında başlayacağını ifade eden Başkan " Bir şirket kuracağız. Biz değil, ihaleyi alan firma bu şirketi kuracak, sözleşme yapacağız. Biz bu sözleşmede çalışma şartlarını ve denetim haklarımızı ifade edeceğiz, o yüklenici olacak. Düzce’nin toplu taşıma sistemini zarardan kurtaracağız, kalitesini ve sefer sayısını artıracağız.” dedi.

Etiketler :

İHALE SÜRECİ KASIMDA BAŞLAYACAK Haberler

Sıradaki
GÜNÜN ÖZETİ
2 görüntülenme   1 Gün Önce
SUYA YİNE ZAM MI GELİYOR?
5 görüntülenme   1 Gün Önce
MECLİSTE ÖNEMLİ KARARLAR GÖRÜŞÜLDÜ
3 görüntülenme   1 Gün Önce
DENETİMLER DEVAM EDİYOR
11 görüntülenme   1 Gün Önce