BAŞKAN ÖZLÜ'DEN KURUGÖL'DE İNCELEME

Kategori: Haberler

22.10.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, yardımcıları ve Yüksek Şehir Plancısı uzmanlarla birlikte Kurugöl'de inceleme yaptı. Özlü, atıl durumda bulunan Kurugöl'ü turizme kazandırmak için çalışma yapacaklarını belirtti. 
 Başkan Özlü, göl etrafında kamp ve piknik alanları ve bunlara bağlı olarak sosyal tesislerinin oluşturulması konusunda proje hazırlayacaklarını ifade etti. Özlü bu konuda şu görüşlere yer verdi: 
“buraya daha önce örneğin elektrik hattı çekilmiş ancak bu hatlar çetin kış şartlarında dayanıklı olmamış. Yer altından hat çekme seçeneği düşünülebilir ancak Karadeniz iklimi ve toprak karakterine yakın bir ilimiz var, heyelan bölgesindeyiz. Bu konuda uzmanlarla yeniden görüşeceğiz” 
Göl ve çevresinde uygulanabilir projelerin çok çeşitli olduğunu söyleyen Başkan Özlü “burası biyolojik hayatın olduğu bir göl, dolayısıyla bu canlılığı korumamız ve devamını sağlamamız lazım. Doğa, el değmeden korunduğunda güzeldir. Bölgenin turizme kazandırılması konusunda bir maliyet hesaplaması yapılması gerekiyor, bunun talimatını da arkadaşlara verdim. Kısa süre içinde daha ayrıntılı bir açıklama yapacağız” dedi.

Etiketler :

BAŞKAN ÖZLÜ'DEN KURUGÖL'DE İNCELEME Haberler

Sıradaki
KANTİNLER DENETİM ALTINA ALINDI
13 görüntülenme   2 Gün Önce
81 İLDE EŞ ZAMANLI YAPILDI
14 görüntülenme   2 Gün Önce
EMEKLİ MAAŞLARINA SİTEM ETTİLER
9 görüntülenme   2 Gün Önce
OSB’DE İTFAİYE BİRİMİ KURULUYOR
9 görüntülenme   2 Gün Önce
GÜNÜN ÖZETİ
9 görüntülenme   3 Gün Önce