DÜZCE’YE YENİ BİR DAMAK TADI

Kategori: Haberler

18.10.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Gaziantep'te uzun yıllardır  hizmet veren Kıvam Katmer Künefe ikinci şubesini Düzce'ye geniş katılımlı bir organizasyon ile açtı. Rasim Betirpaşa Bulvarında Düzcelilerin hizmetine giren yeni işletmede Onlarca çeşit katmer ve künefe seçeneği bulunuyor. İşletme sahipleri fındıklı künefe için de çalışmaların sürdüğünü yakın zamanda Düzcelilerin beğenisine sunulacağını bildirdi.

Osmanlı mutfağının en önemli tatlıları arasında yer alan, dünyanın ilk peynir tatlısı olarak bilinen künefe ve Gaziantep'in en güzide tatlılarından biri olan katmer bol çeşit imkanı ile artık Düzce'de. Merkezi Gaziantep'te bulunan Kıvam Künefe Katmer, ikinci şubesini Düzce'de Rasim Betirpaşa Bulvarı üzerinde açtı.

İşletmeyi Düzce'ye kazandıran girişimci Burhan Durmaz, yeni işletmesi ile sektörde iddialı olduklarını söyleyerek; "Yüzlerce yıllık geçmişine rağmen bugüne kadar özelliğini kaybetmeden gelen tel kadayıf, tereyağı, tuzsuz peynir ve şerbetten yapılan künefe, kenti ziyarete gelen yerli ve yabancıların tüketmek istedikleri tatlılar listesinde her zaman ilk sırada yer alıyor. Katmer de yine Gaziantep bölgemizin en güzide tatlılarından olarak gösteriliyor. İkinci şubemizi Düzce'ye açmaya karar verdik. Salonumuzda 25’inin patenti bizim olmak üzere onlarca çeşit künefe ve 3 çeşit de katmer seçeneğini Düzcelilerin damak zevkine sunmaya başladık. Tüm ürünlerimiz  Gaziantep'ten geliyor. Ben 15 yıldır bu sektörün içindeyim. 10 yaşımda çekirdekten başladım. Bu lezzeti Düzce'ye de tattırmak istedik. Hergün 11:00 ile gece 02:00 saatleri arasında hizmet vereceğiz" dedi.

“FINDIKLI KÜNEFEYİ DENEYECEĞİZ”

İşletme sahibi Burhan Durmaz, fındığın memleketinde böyle bir yer açmanın avantaj olduğunu, bu nedenle fındıklı künefe üzerinde çalıştıklarını çok yakında da bu lezzetin Düzce’ye kazandırılacağını söyledi.

Etiketler :

DÜZCE’YE YENİ BİR DAMAK TADI Haberler

Sıradaki