KOSGEB İHRACAT DESTEKLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Kategori: Haberler

15.10.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

KOSGEB, Düzce Ticaret ve Sanayi Odası, OSB ve Teknopark tarafından düzenlenen, Kosgeb İhracat Destekleri Toplantısı Teknopark Konferans salonunda yapıldı. Kamu Kurum ve özel sektör temsilcileri ile girişimcilerin katıldığı toplantıda, firmaların ihracata dönük işlemleri ile finansman kaynakları ele alındı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Düzce Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Tuncay Şahin, Oda olarak bilgilendirme toplantıları dizisine devam ettiklerini belirtti. Düzce'de sanayici ve girişimcilerin ekonomik darboğazı aşabilmeleri için, istihdama dönük üretim içinde bulunmaları ve ihracata yönelmeleri gerektiğini ifade eden Şahin, konuşmasında özetle şu görüşlere yer verdi " Hiç kuşku yok ki, ekonomik sıkıntı içinde bulunan sanayici ve iş adamlarının en büyük sorunu finansman temini ve pazar sorunudur. Dolayısıyla her iki konuyu içeren bu toplantıda katılımın daha yüksek olmasını beklerdim. KOSGEB çeşitli dallarda firma sahiplerine ve girişimcilere finansman desteği vermektedir. Bu nedenle girişimcilerimizin KOSGEB işlemlerine vakıf olması gerekiyor.' Toplantıda konuşan DOSB Yönetim Kurulu Başkanı Selim Yirmibeşoğlu, OSB'lerin bölge ve ülke ekonomisine olan katkılarını öne çıkardı. Yirmibeşoğlu konuşmasında özetle şu görüşlere yer verdi " Organize Sanayi Bölgeleri, bulundukları İl'lerin ve ülkelerin sanayileşme ve ekonomi oluşumunda lokomotif görevi görmektedir. Düzensiz ve kendiliğinden kümelenen irili ufaklı sanayi tesisleri Sanayi Bölgelerinin ortaya çıkmasına zemin hazırlamıştır."
Toplantının bilgilendirme bölümünde de KOSGEB Düzce İl Müdürü Necdet Yaşar Şahin ve TÜBİTAK eski Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Şahin Gök, KOSGEB VE TÜBİTAK'in finansman destekleri, ihracat ve pazarlara yönelik sunum gerçekleştirdiler.

Etiketler :

KOSGEB İHRACAT DESTEKLERİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ Haberler

Sıradaki
TIPDA KARİYER GÜNLERİ SONA ERDİ
2 görüntülenme   Bugün
OTİZM VE DUYARLILIK
3 görüntülenme   Bugün
TEMİZLİK ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR
2 görüntülenme   Bugün
DÜZCESPOR’U YALNIZ BIRAKMADILAR
5 görüntülenme   Bugün