DÜZCE MUTFAĞINA ÖVGÜLER

Kategori: Haberler

08.10.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Düzce Belediye Başkanı  Faruk Özlü’nün daveti ile Düzce’de düzenlenen şirket tanıtım toplantısına katılan Ünlü Gurme Süreyya Üzmez Düzce deneyimini Milliyet’teki köşesinde anlattı. ‘Düzce’nin Sır Mutfağı’ başlıklı köşe yazısını kaleme alan Üzmez yemeklerden söz ederken “Düzce’nin yemekleri de dağların, ormanların ve yüksek bir bölgede mis gibi çam kokularının arasında doğal rayiha ile nirvanaya ulaştırdı hepimizi...” ifadelerini kullandı.
 ‘Düzce’nin Sır Mutfağı’ başlığı ile kaleme aldığı yazısında konuklara 81 çeşit yemek ikram edildiğini söyleyen Üzmez, yazısında şu ifadelere yer verdi:
"Düzce’nin yemekleri dağların, ormanların ve yüksek bir bölgede mis gibi çam kokularının arasında doğal rayiha ile nirvanaya ulaştırdı bizi. 19’uncu yüzyılda Kafkasya, Balkanlar ve Kırım’dan gelen göçmenler de az nüfuslu, verimli arazilere sahip olan Düzce’ye yerleşince, Türk yemek kültürünün çeşitliliği ortaya çıkmış, mutfağımızın sır perdesi aralanmıştır.  Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, belediyeyi hizmet konusunda şahlandırmaya başlamış. Gastronomi turizmi son yılların yepyeni konsepti… Düzce hem Ankara’ya hem İstanbul’a çok yakın. Ciğerlerine bol oksijen çekmek isteyenler, Düzce’yi ziyaret ettiklerinde dillerini de gülümsetirler. Anadolu gerçekten lezzet dolu… Lezzetli bir hafta dileğiyle…”

Etiketler :

DÜZCE MUTFAĞINA ÖVGÜLER Haberler

Sıradaki
BAŞKANLARDAN DOSTLUK MESAJI
41 görüntülenme   2 Gün Önce
ULAŞIM SORUNLARI MASAYA YATIRILDI
8 görüntülenme   2 Gün Önce
MUHTAR-MÜDÜR TOPLANTILARI  BAŞLADI
12 görüntülenme   2 Gün Önce
BAŞKAN KAPOĞLU’NDAN TARAFTARA ÇAĞRI
19 görüntülenme   2 Gün Önce
FINDIKTA MALİYET AZALACAK, VERİM ARTACAK
9 görüntülenme   2 Gün Önce
MESAJLARI DOĞRU VERELİM
19 görüntülenme   2 Gün Önce