ÖNCE YÜRÜDÜLER, SONRA BALONLARI UÇURDULAR

Kategori: Haberler

03.10.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

3 Ekim Dünya Yürüyüş Günü nedeniyle Düzce İl Sağlık Müdürlüğü tarafından organizasyon düzenlendi. Düzce Belediyesi önünde bir araya gelen topluluk, Düzce belediyesi bando Takımı eşliğinde Anıt Park’a kadar yürüdü. Düzenlenen etkinlikte meme kanserinin ciddiyetine de değinilerek katılımcılara kurdele dağıtıldı. Yürümenin önemi, meme kanseri gibi sağlık konularını kapsayan afişlerle yürüyüş yapan topluluk, Anıt Park’ta İl Sağlık Müdürlüğü tarafından açılan stantları da gezdi. 
Yapılan etkinliğe katılan Düzce Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Anıtpark’ta günün önemine değinen bir konuşma yaptı. Mailoğlu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: 
“Burada sağlık için büyük önem taşıyan yürüyüş günü için bir aradayız. Sağlıkta dikkat edilmesi gereken konular çoktur. Burada özellikle kadınların çok etkilendiği meme kanseri üzerinde de duruluyor. Sağlık Bakanlığımız hem yürümenin insan sağlığı üzerindeki etkilerine dikkat çekmek, hem de uçuracağımız balonlarla meme kanserine dikkat çekmek için bu organizasyonu düzenlemiştir. Burada kanserin önemi üzerinde durarak vatandaşlarımızı kontrol için gerekli merkezlere gitmeye davet ediyoruz.”
Yapılan konuşmanın ardından meme kanserine dikkat çekmek için katılımcılar tarafından gökyüzüne pembe balonlar uçuruldu ve alandaki stantlar gezildi.

Etiketler :

ÖNCE YÜRÜDÜLER, SONRA BALONLARI UÇURDULAR Haberler

Sıradaki
KANTİNLER DENETİM ALTINA ALINDI
3 görüntülenme   Bugün
81 İLDE EŞ ZAMANLI YAPILDI
1 görüntülenme   Bugün
EMEKLİ MAAŞLARINA SİTEM ETTİLER
2 görüntülenme   Bugün
OSB’DE İTFAİYE BİRİMİ KURULUYOR
7 görüntülenme   Bugün
GÜNÜN ÖZETİ
7 görüntülenme   1 Gün Önce
CUMAYERİ BAĞLANTI YOLUNDA KORKUTAN KAZA
12 görüntülenme   1 Gün Önce