YAYA GEÇİDİ NÖBETİYLE FARKINDALIK OLUŞTURULDU

Kategori: Haberler

02.10.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Düzce'de "Yaya Geçidi Nöbeti" farkındalık etkinliği kapsamında araç sürücüleri, yaya geçidini kullananlara yol verdi. Düzce Valisi Zülkif Dağlı ise Yaya geçinde duran araç şoförlerine yaya geçidinde uyulması gereken trafik kurallarının bulunduğu broşürleri verdi. 

İçişleri Bakanlığı tarafından 2019'un 'Yaya Öncelikli Trafik Yılı' ilan edilmesi nedeniyle Düzce Azmimilli İlköğretim okulu önünde 'Yaya Geçidi Nöbeti' etkinliği gerçekleştirildi. "Yaya güvenliğinin nöbetçisiyiz" sloganıyla, okullar başta olmak üzere bütün kamu kurum ve kuruluşlarının önünde ve diğer yaya geçitlerinde de gün boyu etkinliklerin düzenleneceği bildirildi. Etkinliği katılan Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı, beraberindeki protokol üyeleri ve öğrenciler ile birlikte proje kapsamında hazırlanan broşürleri sürücü ve yayalara dağıttı. Araç sürücüleri yaya geçidini kullanan öğrenci ve vatandaşlara yol verdi. Sembolik olarak öğrenciler ile birlikte yaya geçidini kullanan protokol üyeleri farkındalık yarattı. 
Düzce Valisi Dr. Zülkif Dağlı etkinlikle ilgili yaptığı açıklamada; "'Önce Yaya' projemiz bildiğiniz gibi ülkemizin tüm noktalarında başladı. Yaya geçitlerinde bundan sonra yayalara öncelik vereceğiz. Bu arada bugün ki yağtığımız etkinlik “Yaya Geçitinin Nöbetçisiyiz” adı altında bir etkinlik. Bu etkinlik kapsamında bugün ilimizde 48 ekip , 107 nokta ve 506’nın üzerinde personel  ve tabiki öğrencilerimiz ile birlikte bu çalışmamızı yapıyoruz. Şoförlerimizden beklediğimiz davranış mutlaka yaya geçidinde durun ve kesinlikle yayalara öncelik verin. Olmazsa olmazımız budur , soför arkadaşlarımızdan bunu bekliyoruz. Aksi taktirde yaptırımlar ile karşı karşıya kalmalarını kesinlikle istemeyiz. Çocuklarımızın geleceği, vatandaşlarımızın geleceği, yayaların geleceği için dikkat etmek gerekiyor. Aynı zamanda bütün sürücülerde bir yaya bu düşünceyle araçlarını kullanırlarsa trafikte daha dikkatli olunacağından hiç şüphem yok" şeklinde konuştu.

Etiketler :

YAYA GEÇİDİ NÖBETİYLE FARKINDALIK OLUŞTURULDU Haberler

Sıradaki
BİLETLER SATIŞA ÇIKTI
3 görüntülenme   Bugün
RAHŞAN ECEVİT HAYATINI KAYBETTİ
1 görüntülenme   Bugün
GÜNÜN ÖZETİ
2 görüntülenme   Bugün
BAŞKAN ÖZLÜ'DEN ÖĞRENCİLERE MESAJ
4 görüntülenme   1 Gün Önce