DESTEK OLMAK İÇİN ANIT PARK'TA BULUŞTULAR

Kategori: Haberler

25.09.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Diyarbakır’da evlatları HDP tarafından dağa kaçırılan annelerin HDP İl Başkanlığı binası önündeki bekleyişi sürerken bütün Türkiye’den destek gelmeye devam ediyor. Düzce’de de Kadın STK’ları, şehit eş ve yakınları, gazi yakınları ve vatandaşlar, Diyarbakır analarının yanlarında olduklarını yaptıkları basın açıklamasıyla duyurdu. Anıtpark Meydanı’nda yapılan basın açıklamasını ise eşini 2015 yılında Şırnak’ın Silopi ilçesinde teröristlerin yola döşediği patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan polis memuru Sabri Altınbaş’ın eşi Sevcan Altınbaş okudu. Sevcan Altınbaş açıklamasında Diyarbakır annelerinin her türlü baskıya karşın onurlu bir şekilde evlatlarını beklediklerini dile getirerek, terörün annelerin duruşu ile biteceğine inandıklarını söyledi. Altıntaş ayrıca şu ifadelere yer verdi:

“Annelerin Diyarbakır’da başlattığı onurlu direnişlerine destek olmak için 81 ilde eş zamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız. Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyi ortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz. Anneler çıktıkları bu yolda inşallah zafere ulaşacaklardır”

Düzceliler, basın açıklamasının ardından teröre son sloganları attı. Basın açıklamasının ardından Düzceli kadınlar ve vatandaşlar sessizce meydandan ayrıldı.

Etiketler :

DESTEK OLMAK İÇİN ANIT PARK'TA BULUŞTULAR Haberler

Sıradaki
DÜZCE’DE HAMSİLİ FESTİVAL GÜNLERİ
22 görüntülenme   1 Gün Önce
HAMSİ YEMENİN TAM ZAMANI
12 görüntülenme   1 Gün Önce
“BU OLAYI BÜYÜTMEYE GEREK YOK”
12 görüntülenme   1 Gün Önce
GÜÇLÜ DEVLET GELİŞMİŞ ÜLKELER
5 görüntülenme   1 Gün Önce
“EN ÖNEMLİ SORUNUMUZ HAVA KİRLİLİĞİ”
3 görüntülenme   1 Gün Önce