"İSKİ'NİN DAYATMALARINA KARŞIYIZ"

Kategori: Haberler

25.09.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

İstanbul'un su ihtiyacının karşılanmasına yönelik,  Baraj gölü için Tarım ve Orman Bakanlığında  Melen Barajı Havzası toplantısı yapıldı. 
Su yönetimi Genel Müdürlüğünde yapılan toplantıya Düzce ili belediyeleri başkan ve başkan yardımcıları katıldı. İSKİ Daire Başkanlığı yetkililerinin katıldığı toplantıda Melen Barajı Özel Hüküm Belirleme konuları ele alındı. 
İSKİ Genel Müdürlüğü tarafından TÜBİTAK'a plan yaptırıldığını belirten Cumayeri Belediye Başkanı Mustafa Koloğlu, havza için öngörülen birçok maddenin bölge açısından olumsuz olacağını ifade etti. İSKİ'nin hazırlanan plan doğrultusunda dayatmalar yaptığını vurgulayan Koloğlu ' İSKİ'nin zorunlu dayatmalarına karşı engelleme yapacağız' dedi. Baraj gölüne en yakın ilçenin Cumayeri olduğunu hatırlatan Koloğlu ' Havza için hazırlanan koruma bandı hükümlerine göre 300 metrelik yakın koruma havzası belirlenmiş. Bu hazırlanırken, baraj gölü çevresindeki köylerin ulaşım yolları hiç dikkate alınmamış.  Ayrıca belediye olarak Rüzgar ve Güneş enerjisi kurulmasına ilişkin projelerimiz bulunuyor. İSKİ bunları da uygun görmüyor. Belediye olarak bu konularda itirazlarımızı yapacağız' dedi.

Etiketler :

"İSKİ'NİN DAYATMALARINA KARŞIYIZ" Haberler

Sıradaki
KEŞİR’DEN DOKTOR MÜJDESİ
6 görüntülenme   Bugün
ŞÜPHELER GERCEĞİ ORTAYA ÇIKARDI
10 görüntülenme   Bugün
GÜNÜN ÖZETİ
24 görüntülenme   2 Gün Önce
MUSTAFA KESKİN MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
21 görüntülenme   2 Gün Önce
İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU BOLU' DA
30 görüntülenme   2 Gün Önce