MANİFESTO İLE UYARDILAR!

Kategori: Haberler

20.09.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Akçakoca'da siyasi partilerin ilçe başkanları bir araya gelerek, bölgeyi ilgilendiren sorunlar konusunda manifesto yayınladılar. 
Sorunların çözümü konusunda yetkililere çağrıda bulunan başkanlar, manifestonun son bölümünde 'fikir ve eylem planlarının' uygulanabileceğini vurguladılar. Bildiride , Doğancılar köyünde inşaatı başlanılan beton santraline ilişkin bölüm geniş yer aldı. Konu ayrıca yargıya da taşındı. 
Akçakoca'da siyasi partilerin ilçe başkanları bölgenin sorunların tespiti ve çözümü için ortak hareket ediyorlar. Akçakoca ve bölgesindeki sorunların tespitinin yanı sıra çözüm önerilerini de sıralayan ilçe başkanları yetkililerin de dikkatini çektiler. Akçakoca'da ortak hareket amacıyla Ak Parti İlçe Başkanı Esvet Sarıoğlu, MHP İlçe Başkanı Mustafa Özensel, CHP İlçe Başkanı Ömer Başar, İyi Parti İlçe Başkanı Alkan Lokum, SP İlçe Başkanı Mustafa Zorlu, DSP İlçe Başkanı İsmail Aydın, Yeniden RP İlçe Başkanı Ozan Orhan bir araya geldiler. Başkanlar, bir süre önce Akçakoca'da meydana gelen 'Sel Felaketi', ' Derelerin Islahı', ' Beton Santrali', ' ve 'Amerikan Beyaz Kelebeği' konularını öne çıkararak istişare yaptılar. Söz konusu sorunların Akçakoca'da ekonomik ve sosyal mağduriyetler oluşturduğu belirtilerek yetkililerin bu konularda duyarlılık göstermesi istendi. 4 konu başlığı için ayrı ayrı çözüm önerilerini de sunan ilçe başkanları yayınladıkları manifesto ile fikir ve eylem planları oluşturduklarını vurguladılar. 
Kamuoyunda da sıkça tartışılan Doğancılar köyüne yapım inşaatına başlanan beton santrali için bir dizi önlem alınması gerektiği belirtildi. Bunun için öncelikle turizme ve çevreye zarar verilmemesi, üniversite yolunun genişletilmesi, mevcut yolun asfaltının güçlendirilmesi, trafik düzenlemelerinin yapılması gerektiği kaydedildi.

Etiketler :

MANİFESTO İLE UYARDILAR! Haberler

Sıradaki
OXİJEN TV ANA HABER 19 ŞUBAT
3 görüntülenme   1 Gün Önce
SULTANBEYLİ’DEN BERABERLİKLE DÖNDÜK
36 görüntülenme   1 Gün Önce
İLAÇTA ZAMLI SATIŞ BAŞLADI
13 görüntülenme   1 Gün Önce
İYİ PARTİ SİCİL AFFI İSTİYOR
6 görüntülenme   1 Gün Önce
DÜZCESPOR'LA İYİ BİR SİNERJİ YAKALANDI
18 görüntülenme   1 Gün Önce