İYİ İNSANLAR İYİ Kİ VAR

Kategori: Haberler

19.09.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Kiremitocağı mahallesinde un kepek ticareti ile uğraşan Maksut Alkan 4 yıldır her sabah etraftan bulduğu bayat ekmekleri ıslayıp güvercinleri besliyor. Alkan kahvaltısını yapmadan önce güvercinleri besliyor, sonra dükkanını açıyor. 
Kiremitocağı mahallesinde bulunan eski ilçe otobüs terminalinin bulunduğu bölgede un kepek ticareti yapan Maksut Alkan isimle esnaf 4 yıldır her sabah önce güvercinleri besliyor sonra kendi karnını doyuruyor. Güvercin beslemenin kendisinde bağımlılık yaptığını söyleyen Alkan; "Bu mahallede yaklaşık 20 yıldır un kepek ticareti ile uğraşıyorum. 4 yıldır da gücümün yettiği kadar hiçbir menfaat gözetmeksizin Allah rızası için kuşları besliyorum" dedi.
BAYAT EKMEK TOPLUYOR
Bayat ekmekleri toplayıp her sabah aynı yerde güvercinlere veren Alkan şöyle devam etti; "Çöpten, Avlu kenarlarından, konu komşudan ve evimden artan bayat ekmek ve simitleri ıslayıp güvercinlere veriyorum. Eğer bayat bulamazsam dükkanımdan buğday getirip veriyorum.  Eğer bir gün güvercinleri  yemlemezsem  veya gecikirsem dükkanın içine kadar girip yem istiyorlar" dedi

Etiketler :

İYİ İNSANLAR İYİ VAR Haberler

Sıradaki
GÜNÜN ÖZETİ
2 görüntülenme   1 Gün Önce
GÜMÜŞ AİLESİNİ SEVİNDİREN YARDIM
2 görüntülenme   1 Gün Önce
ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU
1 görüntülenme   1 Gün Önce