ŞİFALI SU’DA YİNE AYNI SON

Kategori: Haberler

17.09.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Bölge insanının su almak için uğradığı ve şifalı olduğuna inanılan D-655 Akçakoca Düzce  Karayolu üzerindeki Şifalı Su, bakteriyolojik açıdan sakıncalı görülmesi nedeniyle Akçakoca Belediyesi Zabıta ekiplerince mühürlendi.
Akçakoca İlçe Sağlık Müdürü Dr. Numan Çabuk imzasıyla Akçakoca Belediyesine tebliğ edilen yazıda; “ “İlçemiz  sınırları içinde yer alan Şifalı Su diye adlandırılan kaynaktan, kurumumuz personelince alınan Kontrol İzleme Su Numunesi, 25730 sayılı İnsani Tüketim Amaçlı Sular Hakkındaki Yönetmeliğe göre Bakteriyolojik ve Kimyasal yönden analizi yaptırılmış olup, bakteriyolojik yönden uygun olmadığı görülmüştür. Söz konusu suyun içme – kullanma suyu olarak kullanılmasının durdurulması gerekmektedir “ denildi.
Halk sağlığını her şeyin üzerinde tutan Akçakoca Belediyesi, Akçakoca İlçe Sağlık Müdürlüğünün talebi doğrultusunda, şifalı su tekrar içirilebilir hale getirilene kadar içme suyu olarak tüketilmesini durdurdu. Zabıta ekipleri, çeşmeleri kör tapa ile kapattı ve tesisi geçici olarak mühürledi.

Etiketler :

ŞİFALI SU’DA YİNE AYNI SON Haberler

Sıradaki
GÜNÜN ÖZETİ
2 görüntülenme   1 Gün Önce
GÜMÜŞ AİLESİNİ SEVİNDİREN YARDIM
2 görüntülenme   1 Gün Önce
ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU
1 görüntülenme   1 Gün Önce