'GÖRKEMLİ GEÇMİŞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ'

Kategori: Haberler

16.09.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Esnaf ve Sanatkarın en büyük bayramı olan ve her yıl geleneksel olarak kutlanan Ahi'lik Haftası etkinlikleri törenle başladı. Bu yıl 15'incisi kutlanan Ahi'lik bir haftaya yayılan etkinliklerle kutlanacak. Törende bir konuşma yapan Düzce Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Mustafa Kayıkcı haftaya ilişkin olarak ' Görkemli geçmişimizle gurur duyuyoruz' dedi. 
Ahi'lik Haftası, belediye önünden Anıtpark alanına kadar kortej yürüyüşü ile başladı. Düzce Belediyesi Mehteran ekibinin eşliğindeki korteje Protokol, esnaf ve sanatkarların oda başkanları, üyeler ve öğrenciler katıldılar. Anıtpark alanında yapılan konuşmalarda Ahi'liğin önemine değinildi. Düzce Ticaret İl Müdürü Çiğdem Acar ve Düzce Vali Yardımcısı Cemal Demiryürek günün anlam ve önemini ilişkin görüşlerini açıkladılar.
Protokol konuşmalarının ardından her oda tarafından Ahi seçilen esnaf ve sanatkarlara plaketleri takdim edildi. Düzce'de yılın Ahi'si olarak eski Oda Başkanı, 57 yıldan bu yana berberlik yapan Orhan Demir seçildi.

Etiketler :

'GÖRKEMLİ GEÇMİŞİMİZLE GURUR DUYUYORUZ' Haberler

Sıradaki
GÜNÜN ÖZETİ
2 görüntülenme   1 Gün Önce
GÜMÜŞ AİLESİNİ SEVİNDİREN YARDIM
2 görüntülenme   1 Gün Önce
ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU
1 görüntülenme   1 Gün Önce