FARKLI ÜLKELERDEN 45 KATILIMCI YER ALDI

Kategori: Haberler

16.09.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Avrupa Birliği Başkanlığı ve Türk Ulusal Ajansı desteğiyle Düzce’ de gençlerin çevre temizliği konusunda daha duyarlı olmalarını sağlamak ve temiz çevre oluşturmalarını desteklemek adına “Dünya’ yı Çöp Değil İnsan Kirletir” adlı bir gençlik değişimi projesi gerçekleştiriliyor. Erasmus+ programı kapsamında 7-17 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilen projede İsveç, Estonya, Bulgaristan, Çekya, Yunanistan, Romanya, Portekiz, İspanya ve Türkiye olmak üzere 9 farklı ülkeden 45 katılımcı yer adı..
Projenin amaçları gençlere çevre kirliliğinin yol açacağı sorunları ve katı atık maddelerin geri dönüşümünün önemini öğretmek, gençlere çevre temizliği konusunda iyi uygulamaları tanıtmak, çöpleri çöp kutusuna ve özellikle geri dönüşüme uygun çöp kutusuna atma alışkanlığı kazandırmak, çevre temizliği ve temiz çevrenin hayatı güzelleştirdiğine dair hem gençlerde hem yerel halkta farkındalık oluşturmak olarak dikkat çekiyor. Bu bağlamda gençler, bir hafta boyunca çeşitli yaygın eğitim metotları kullanarak farklı grup çalışmaları ve uygulamalı etkinlikler gerçekleştiriyor.  
Proje yalnızca bilgi aktarma konusunda değil, ayrıca farklı kültürlerin tanınmasına ve hoşgörünün artmasına da etki ediyor.  Okul öğrencileri ve katılımcı gençler ulus ötesi arkadaşlıklar kurarak kültürel kaynaşmaya da katkı sağladılar.  Uluslararası olan bu proje sonunda katılımcılara yeterliklerini belgeleyen sertifika verilecek.

Etiketler :

FARKLI ÜLKELERDEN 45 KATILIMCI YER ALDI Haberler

Sıradaki
GÜNÜN ÖZETİ
2 görüntülenme   1 Gün Önce
GÜMÜŞ AİLESİNİ SEVİNDİREN YARDIM
2 görüntülenme   1 Gün Önce
ÖĞRENCİLERE TAVSİYELERDE BULUNDU
1 görüntülenme   1 Gün Önce