UĞUR OKULLARI AÇILDI

Kategori: Haberler

05.09.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Düzce Uğur Okulları Düzce Fen ve Anadolu Lisesi binası düzenlenen törenle açıldı.

 Eğitim alanında önemli yatırım ve çalışmalara imza atan Uğur Okulları Düzce Fen ve Anadolu Lisesi açıldı. Körpeçler Mahallesi 1425. Sokakta kurulan Uğur Okullar Düzce Kampüsü açılışına Düzce Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Celal Kasapoğlu, Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Murat Yiğit, davetliler ve veliler katıldı.
 Programa katılan Vali Yardımcısı Ahmet Mailoğlu, Uğur Okulları kampüsünün Düzce’ye hayırlı olmasını dileyerek “Biz millet olarak Türk Milleti olarak tarihimiz boyunca mazlum milletlere hep örnek olmuş ve iyilikle güzellikle Dünya’ya 600 sene hüküm etmiş bir toplumun çocuklarıyız, bir tarihin mirasçılarıyız. 3 cümlesinden biri eğitim olan savaşın en şiddetli yıllarında Bursa’da eğitim kurultayı düzenleyen sevgili Atatürk gibi bir kurucumuz var. Ama ne hikmetse biz çocuklarımızı, insanımızı her halde yeterince eğitemedik ki hergün televizyonların ekranları kadın katliamları ile dolu, trafik kavgaları ile dolu, demek ki iyi insan yetiştiremedik. Önce şapkamızı önümüze alıp düşünmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.
Düzce Uğur Fen ve Anadolu Lisesi’nin 25 Milyon Türk Lirası değerinde yatırım bedeli olduğuna değinen Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu “Başarı geleneğimizi devam ettirdiğimiz okullarımıza bir yenisi daha eklemenin, Fen ve Anadolu Lisemizi Düzce ilimize kazandırmış olmanın gururunu yaşıyoruz. Sıfırdan inşa edilen 21 derslikli okulumuz4 bin metrekaresi kapalı, 3 bin metrekare açık alanda güçlü akademik kadromuzla öğrencilerimize mükemmel bir eğitim hizmeti sunacağız” dedi.
Kulaberoğlu, 504 öğrenci kapasiteli yeni kampüste STEM, Robotik, Bilişim, Fizik, Kimya, Biyoloji Laboratuvarlarının yanı sıra Güzel Sanatlar ve Müzik Laboratuvarları, Uğur Sınava Hazırlık Merkezi, kütüphane, 120 kişilik konferans salonu açık ve kapalı spor alanları gibi birçok fiziksel olanakların olduğunu da sözlerine ekledi. 
“Eğitim değerlidir felsefesi ile yaklaşımlarımızı kurguluyoruz”
 Uğur Okullarının büyümeye ve gelişmeye devam ettiğine değinen Kulaberoğlu, “Kaliteli eğitimi Türkiye’nin her noktasına ulaştırma hedefimiz ile yola devam ediyoruz. Elbette sayısal büyümemiz sürerken nitelikli eğitimimiz ve kalitemizden ödün vermememiz gerekiyor. Öncelikli olarak Türkiye’nin 44 ilinde sayısı 77 bine ulaşan öğrencilerimize kaliteli bir eğitim sunmayı hedefe koyuyoruz.” dedi. “Eğitim Değerlidir” felsefesinden yola çıkarak eğitim yaklaşımlarını kurguladıklarını belirten Kulaberoğlu, bu kaliteli eğitimi en doğru şekilde öğrencileri ile buluşturacaklarına inandıklarını belirtti.
“Sınavlara hazırlıkta yarım asırlık deneyimimiz ile öncü kurumuz”
 Köklü bir geçmişe sahip ve global bir eğitim kurumu olan Uğur Okullarının en önemli özelliklerinden birinin sınavlara hazırlık olduğunu belirten Uğur Okulları Genel Müdürü Nevzat Kulaberoğlu; “51 yıllık sınavlara hazırlık deneyimimizi başarılı bir şekilde okullarımıza entegre ettik. Bir ilki gerçekleştirerek hayata geçirdiğimiz “Uğur Sınava Hazırlık Merkezi” ile öğrencilerimizin sınav başarısını artırmayı, sosyal sorumluluk ve bilimsel projeler hayata geçirmeleri için teşvik etmeyi, aynı zamanda yurt dışı üniversite başvuruları için portfolyo oluşturmalarını hedefliyoruz. Bu yıl LGS’ye giren her 4 öğrencimizden biri yüzde 5’lik dilimde yer alırken, YKS’de ilk 1000’de 32 derece yaptık. 52 öğrencimizi Tıp Fakültesine, 6 bin 54 öğrencimizi Mühendislik Fakültesine, 752 öğrencimizi Hukuk Fakültesine, 4 bin 238 öğrencimizi İktisadi İdari Bilimler Fakültesine, 9 bin 738 öğrencimizi diğer fakültelere uğurladık” diye konuştu.
Yurt dışı eğitimde BAU Global Pasaportu
 Öğrencilerin 21’nci yüzyıl becerileriyle donanmaları ve geleceğe hazırlanmaları üzerine eğitim stratejilerini kurguladıklarını belirten Kulaberoğlu; “Uğur Okulları olarak global dünyada iletişimde en temel dillerden biri olan İngilizceyi öğrencilerimize en iyi şekilde öğretiyoruz. Ayrıca Uğur Okulları bünyesinde bulunan; yurt dışı üniversite ve lise programları, yaz okulu, yurt dışı ve yurt içi geziler konusunda danışmanlık hizmeti sunan Uğur International ile öğrencilerin eğitimlerine katkı sağlıyoruz. Öğrencilerimiz İngiltere, Kanada, Washington D.C. gibi farklı ülke ve şehirlerde Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları çatısı altında yer alan kurumlarda ücretsiz yabancı dil öğrenimi görebilme imkanına sahip oluyorlar. BAU Global iletişim ağında yer alan, alan 9 üniversite ve 4 dil okulu başta olmak üzere, dünyanın saygın üniversitelerinde öğrenim bursu ve sertifika programı olanaklarından faydalanabiliyorlar” dedi.
Uğur Okullar Düzce Kampüsü Kurucu Müdürü Gökhan Sarıgül ise kampüsün ilerleyen günlerde daha da büyüyeceğini ifade ederek “Böyle bir yapıyı Düzce’mize kazandırmakta bize yardımcı olan çözüm ortaklarımıza, KOÇ inşaat, Vakıfbank, İş Bankası, Ziraat Bankası gibi bize bu süreçte desteği olan herkese gerçekten çok teşekkür ederiz. İnşallah önümüzde ki günlerde kampüsümüzü daha büyüterek Düzce’mize daha fazla işler yapacağız” dedi. 
 Konuşmaların ardından Uğur Okulları öğrencileri tarafından mini konser verildi. Konserin ardından protokol üyeleri dualarla okulun açılışını gerçekleştirerek, sınıfları gezdiler.

Etiketler :

UĞUR OKULLARI AÇILDI Haberler

Sıradaki
ZOR BİR SÜREÇ AMA BAŞARACAĞIZ
107 görüntülenme   2 Gün Önce
SEN YOKSAN BİZ BİR EKSİĞİZ
58 görüntülenme   2 Gün Önce
SANAYİ ODASINDAN MİLLİ TEKNOLOJİYE DESTEK
21 görüntülenme   2 Gün Önce
BELEDİYEDEN ÇALIŞTIRMA RUHSATI UYARISI
27 görüntülenme   2 Gün Önce
OCAK AYI RAKAMLARI AÇIKLANDI
16 görüntülenme   2 Gün Önce