YIĞILCA'NIN GELİŞMESİ İÇİN GÖREV BAŞINDA

Kategori: Haberler

30.08.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Oxijen Medya olarak ilçe Belediye Başkanlarının 5 aylık çalışma performanslarını değerlendirmeye devam ediyoruz. Bugün Yığılca Belediye Başkanı Rasim Çam'ın 5 aylık çalışma performansını değerlendirdik. Daha önce belediyecilik tecrübesi olan Çam'ın başkanlık koltuğuna yabancılık çekmeden kolay alıştığı gözleniyor.
Yığılca Belediye başkanı Rasim Çam , Gençlik yıllarında Doğru Yol Partisi Kurucu üyesi olarak siyasete atıldı. Bir süre sonra Belediye bünyesinde iş hayatına atılan Çam, Belediyenin çeşitli birimlerinde görev aldıktan sonra 12 yıl boyunca da Sağlık Müdürlüğü bünyesinde çalıştı.  31 Mart Yerel seçimleri öncesinde MHP teşkilatı tarafından gelen adaylık teklifine sıcak bakan Çam, Yığılca Belediye Başkanı olarak gösterildi. 25 yıllık belediye başkanlığı hayaline 5 ay önce kavuşan Çam, kısa sürede Başkanlık koltuğuna adapte oldu.
Başkan Çam göreve gelir gelmez, Yığılca'nın dar sokaklarını genişleterek araç ve yayaların daha rahat hareket etmelerini sağladı. Özellikle Salı günleri kurulan ilçe pazarı ve Hafta sonları Yedigöller ve diğer yaylalara gitmek isteyen vatandaşların oluşturduğu trafik yoğunluğu ilçe merkezini kilitliyordu. Yığılca'nın en büyük sorunu olarak ulaşım göze çarpıyor. Yılan hikayesine dönen ve yıllardır Düzce ile Yığılca yolu arasındaki yolun bir türlü tamamlanamaması vatandaşların tepkisine neden oluyor. Başkan Çam Yol hakkında gerek sosyal medyadan gerekse Ankara temasları ile konunun takipçisi oluyor. İlçede sık sık arıza veren kanalizasyon hattı şebekeleri için kolları sıvayan Başkan Çam, altyapıya önem verdi. Zaman zaman kanalizasyondaki arızalar nedeniyle bir çok evi su basması Belediye ekiplerini harekete geçirdi. Öncelikli mahalleler tespit edilerek çalışmalar başladı.Çalışmaların yaklaşık 4 ay sürdüğü Karakaş grup yolunun asfaltlama çalışması tamamlandı. Başkan Çam, Ramazan ayı içinde Yığılca merkezinde büyük bir iftar programı düzenledi. Halkın  ve esnafların da katkıları ile düzenlenen iftar programı büyük ilgi gördü. Başkan Çam, halk ile diyaloğu da kesmedi. Belediye Başkanı seçilmesinin ardından artık daha fazla Yığlıca halkı ile buluşan Çam, özel günleri de pas geçmiyor. Geçtiğimiz ay yaşanan sel felaketinde Yığılca ilçesi de zarar gördü. Başkan Çam bir yandan ilçesinde zarar gören alanlardaki tahribatı gidermeye çalışırken diğer yandan da Akçakoca ve Cumayeri ilçelerini yalnız bırakmadı

Etiketler :

YIĞILCA'NIN GELİŞMESİ İÇİN GÖREV BAŞINDA Haberler

Sıradaki
ZOR BİR SÜREÇ AMA BAŞARACAĞIZ
107 görüntülenme   2 Gün Önce
SEN YOKSAN BİZ BİR EKSİĞİZ
58 görüntülenme   2 Gün Önce
SANAYİ ODASINDAN MİLLİ TEKNOLOJİYE DESTEK
20 görüntülenme   2 Gün Önce
BELEDİYEDEN ÇALIŞTIRMA RUHSATI UYARISI
27 görüntülenme   2 Gün Önce
OCAK AYI RAKAMLARI AÇIKLANDI
16 görüntülenme   2 Gün Önce