KEŞİR, TÜM DETAYLARI PAYLAŞTI

Kategori: Haberler

28.08.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

17-18 Temmuz tarihlerinde meydana gelen sel felaketinin yaraları halen sarılmaya çalışıyor. Sel felaketinin meydana gelmesinin ardından sahadan hiç ayrılmayan Düzce Milletvekili Ayşe Keşir, selin ardından hazırladığı raporu kamuoyuyla paylaştı. Keşir sel felaketinin ardından toplam 32 Milyon148 bin 500 liralık Kaynağın Düzce'ye aktarıldığını söyledi.
Keşir açıklamasında özetle şu görüşlere yer verdi: 
“Arama, kurtarma, yolların yeniden açılması, acil su ve yemek ihtiyacının karşılanması için 6 milyon 500 bin lira gönderilmiştir. Ayrıca aileler için ilk anda 467 bin 500 lira öncelikli acil yardım ödeneği gönderilmiştir. Kesin hasar tespit çalışmaları için askı ilanına çıkılmış ve itiraz süreci devam etmektedir.
AFAD ve Sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakfı tarafından ödenemeyen işyeri ve araçlar içinde Acil Destek Gideri Ödeneği talep edilmiş 3 Milyon lira  ödenek tahsisi yapılmıştır. Akçakoca ve Cumayeri Kaymakamlıkları tarafından kurulan komisyon marifetiyle önümüzdeki günlerde ödemeler gerçekleştirilecektir. Ayrıca Akçakoca, Cumayeri, Gümüşova, Gölyaka ve Yığılca İlçe belediyelerinin yardım taleplerinin tespit ve keşif işlemleri devam etmektedir.
Sayın Bakanımızın ziyaretleri akabinde, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından, İl Özel İdaresi ve talep eden tüm belediyelerin borç ertelemeleri yapılmış olup, Gümüşova’nın (500 bin lira) ve Akçakoca Belediyesinin (750 Bin liralık) hibe talepleri onaylanmıştır. Kredi talepleri için de talep yazıları beklenmektedir.”
Milletvekili Ayşe Keşir, sel bölgelerinde ayrıca onarım ve proje çalışmalarının da yürütüldüğünü sözlerine ekledi. Keşir, sel felaketi sebebiyle bugüne kadar aktarılan kaynakların toplam 32 milyon 148 bin 500 lira olduğunu belirtti.

Etiketler :

KEŞİR, TÜM DETAYLARI PAYLAŞTI Haberler

Sıradaki
KEŞİR’DEN DOKTOR MÜJDESİ
6 görüntülenme   Bugün
ŞÜPHELER GERCEĞİ ORTAYA ÇIKARDI
10 görüntülenme   Bugün
GÜNÜN ÖZETİ
24 görüntülenme   2 Gün Önce
MUSTAFA KESKİN MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
21 görüntülenme   2 Gün Önce
İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU BOLU' DA
30 görüntülenme   2 Gün Önce