"GELİRLER GİDERLERİ KARŞILAMIYOR"

Kategori: Haberler

28.08.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Mali Disiplin Tedbirlerinin uygulandığı 5 aylık icraat raporlarını inceleyen Düzce Belediye Başkanı  Faruk Özlü, yapılan hizmetlerdeki değişimin yanı sıra gelirlerin giderleri karşılayamadığını belirtti
Aylık harcama tutanakları incelediğini ifade eden  Başkan Özlü konuyla ilgili kısa bir açıklama yaparak “göreve geldiğimiz gün Düzce Belediyesinin borcu toplamda 477 Milyon liraydı. Bu konuda alanında uzman isimlerle gelir-gider incelemesi, borçların türü ve ödeme planlarını inceledik. Acil eylem planı olarak Mali Disiplin Tedbirlerini uygulamaya başladık. 5 ayda yarı yarıya bir tasarruf oranı ortaya çıktı. Kurumumuzun aylık net gideri yaklaşık 8 Milyon lira. Bu meblağı mümkün oldukça aşağıya çekmeye çalışıyor, elzem ihtiyaçlar dışında kalanları beklemeye alıyoruz. Ancak kurumumuza kaynak olarak gelen meblağ ise yaklaşık 7 Milyon lira.  Bu da demek oluyor ki her ay 1 Milyon lira zarar ediyoruz.  Şimdi bu uygulamalara yenilerini eklememiz gerekiyor” dedi.
Başkan Özlü: “Şimdi hem gelir gider dengesini sağlamak hem de orta vadede kurumumuzun borçlarını ciddi oranda azaltmak amacıyla yeni kararlar uygulayacağız. Bunlardan ilki toplu taşıma sisteminin özelleştirilmesi. Bu konuyu daha önce gündeme getirmiştik. Tıpkı Et Kombinasında olduğu gibi şehir içi ulaşım sistemini rantabl bir biçimde yeniden düzenleyerek belediye denetimi altında özel işletmeye devri için çalışma başlatacağız. Bunun yanı sıra biliyorsunuz su faturaları konusunda sıkıntılarımız mevcut. Birikmiş fatura borçlarının tahsili konusunda vatandaşlarımızı üzmek istemiyoruz. Bu sebeple “Akıllı Sayaç” kullanımını teşvik ederek ön ödemeli su tüketimine kademeli olarak geçiş sağlayacağız. Hep birlikte Düzce’yi daha güzel hale getireceğiz.”

Etiketler :

"GELİRLER GİDERLERİ KARŞILAMIYOR" Haberler

Sıradaki
KEŞİR’DEN DOKTOR MÜJDESİ
2 görüntülenme   Bugün
ŞÜPHELER GERCEĞİ ORTAYA ÇIKARDI
4 görüntülenme   Bugün
GÜNÜN ÖZETİ
24 görüntülenme   2 Gün Önce
MUSTAFA KESKİN MUHTARLAR GÜNÜNÜ KUTLADI
21 görüntülenme   2 Gün Önce
İBB BAŞKANI EKREM İMAMOĞLU BOLU' DA
30 görüntülenme   2 Gün Önce