EMİNE BULUT CİNAYETİ İÇİN TOPLANACAKLAR

Kategori: Haberler

24.08.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Eski eşi tarafından hunharca katledilen Emine Bulut cinayetine ilişkin tepkiler çığ gibi büyüyor. İyi Parti Düzce Kadından Sorumlu il Başkan Yardımcısı Nuran Sayman, konuya ilişkin bildiri yayınladı. Sayman bildirisinde şu görüşlere yer verdi: 
"Kadın bedeni üzerinden ahlaksızca siyaset zihniyetinin ülkemizi getirdiği durum maalesef Emine Bulut cinayetidir. Bu cinayetlerin önünü alacak adımlar İstanbul sözleşmesinde mevcuttur. 6284 sayılı kanun uluslararası sözleşme gereği kadını korumak için çıkarılmıştır. Fakat kadını yok sayan odaklar bu kanundan rahatsız olduklarını her fırsatta dile getirip ortadan kaldırmaya çalışmıştır. Kadın cinayetlerine dur demek yalnızca bir siyasi duruş değildir. İnsan olmanın, var olmanın ve TÜRKİYE CUMHURİYETİ anayasası tarafından korunan yaşama hakkının bir gereğidir."
Düzce Sivil Toplum Platformu tarafından Bulut cinayeti için bu akşam 20.30’da Anıt Park’ta etkinlik yapılacak. Sivil Toplum Kuruluşları ve siyasi partilerin kadın kollarının katılacağı etkinlikte fener ve meşalelerle olay kınanacak.

Etiketler :

EMİNE BULUT CİNAYETİ İÇİN TOPLANACAKLAR Haberler

Sıradaki
DÜZCESPOR TEK GOLLE 3 PUANI ALDI
70 görüntülenme   2 Gün Önce
DÜZCELİLER ÇOK ŞANSLI
13 görüntülenme   2 Gün Önce
FUAR YARIN SONA ERECEK
15 görüntülenme   2 Gün Önce
550 TON BAL ÜRETİLİYOR
14 görüntülenme   2 Gün Önce
ARAŞTIRMA HASTANESİNDEN BİR BAŞARI DAHA
14 görüntülenme   2 Gün Önce