KURSTAN SONRA ANLAMLI PİKNİK

Kategori: Haberler

09.08.2019 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Düzce merkez dahil olmak üzere ilçeler ve beldelerde her yıl okulların kapanmasıyla başlayan yaz Kur’an kursları sona ermeye başladı. Beyköy’de de sona eren kurslar için anlamlı etkinlik düzenlendi. 

Beyköy’de sona eren yaz Kur’an kurslarıyla birlikte Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç’ın da katılımıyla eğitim alan çocuklar piknikte eğlenme fırsatı buldu. Yapılan etkinlikte çocuklar önce yemeklerini yedi, sonra da Başkan Kılıç tarafından verilen dondurmalarını yedi.
Yapılan etkinlikle ilgili açıklamalarda bulunan Beyköy Belediye Başkanı Osman Kılıç, eğitimin önemine vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi: 
“Çocuklara okulların kapanmasından sonra camilerde Kur’an kursları açıldı  Beyköy’de 6 mahallemiz  4 tane mücavir alanımız var. Bunların içinde toplam 7-8 camimiz var. Çocukların en iyi eğitim yeri camilerimizdir. Biz de bu inançla büyüdük. Okuldan sonra camilerde aldığımız dini bilgilerle hayatımızı devam ettiriyoruz. Bu inançla çocuklarımızın okulların yaz tatiline girmesiyle dini bilgi alabilmeleri için her yıl geleneksel olarak yaz kursunun ardından piknik alanı oluşturduk.  Biz de yaz döneminin ardından çocuklarımızla piknik yaparak onları yeni eğitim dönemine hazırlıyoruz. Bizim yaz okullarımızda da çocuklarımızı her türlü branşta spora hazırlıyoruz. Bu yıl yeni bir uygulama yaparak okçuluk kursu da açtık. “

Etiketler :

KURSTAN SONRA ANLAMLI PİKNİK Haberler

Sıradaki
GÜNÜN ÖZETİ
1 görüntülenme   Bugün
MERTTÜRK'TEN TEŞEKKÜR MESAJI
4 görüntülenme   Bugün
BİSİKLET YOLU HATTI GENİŞLİYOR
2 görüntülenme   Bugün