ÖĞRENCİLER SORDU SPORCULAR CEVAPLADI

Kategori: Haberler

13.02.2020 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Potanın dev adamları Düzce Ticaret Anadolu Meslek Lisesi’nin konuğu oldular. Panele katılan Amerikalı oyuncular,  Türkiye’ye gelmenin mutluluğunu dile getirdiler 1881 Düzce Belediyespor takımın oyuncuları Mutlu Akpınar ve Hasan Karabulut, Amerikalı oyunculara tercümanlık yaparak sorulan soruları çevirerek öğrencilere aktardılar. Düzce Belediyespor takımına   geldiklerinde çok büyük zorluklar yaşadıklarını fakat bu zorlukların aşılmaya başladığını ifade eden takımın tecrübeli oyuncularından biri olan Hasan Karabulut, düşüncelerini dile getirdi.

Karabulut açıklamasında,  “Şimdi çok daha iyi olmak için mücadelemizi vereceğiz. Takım olarak kenetlendiğimizde yenemeyeceğimiz takım yok. Hafta sonu Mamak maçına galibiyet için çıkacağız” dedi.1881 Düzce Belediyesporun bir başka tecrübeli ismi Mutlu Akpınar ise Basketbola ne kadar erken başlanırsa bu o kadar verimli olur. Öncelikle  her kim olursa olsun başarılı bir sporcu olmak istiyorsa yaptığı sporu sevmeli ve oynadığı oyundan zevk almalı. Bunu yapmayanların başarılı olması mümkün değildir. Bu meslek gerçekten çok çalışmaktan geçiyor. Bizler de çalışmayı çok seviyoruz ve her maçımıza kazanmak için çıkıyoruz.” dedi.

Düzce Ticaret Anadolu Lisesi’ndeki panele katılan 1881 Düzce Belediyespor takımının iki genç oyuncusu Mehmet Meriç ve İbrahim Gülşen de şu ifadelere yer verdi:

“Tecrübeli abilerimizden büyük tecrübeler kazanıyoruz. Onların çalışmalarını çok iyi takip ediyor ve onlardan çok daha fazla çalışarak takıma katkı sağlamak istiyoruz. Biz de sizin gibi okul sıralarından hem okuyarak hem de spor yaparak buralara geldik. Sizler de bizim gibi olabilirsiniz, yeter ki isteyin.”

1881 Düzce Belediyespor takımının Antrenörlerinden biri olan  ve özellikle alt yapılara verdiği destek ile ön plana çıkan Melih Morgül de öğrencilere seslenerek şöyle konuştu: 

“Her spor dalında olduğu gibi Basketbolda da erken yaşta spora başlamak çok önemli. Biz de yaptığımız taramalar sonunda çok yetenekli oyuncular bulduk. Gelecekte bu oyuncular takımın nüvesini teşkil edecekler. Her spor dalında taraftarın çok önemi var. Tabi seyirci değil gerçekten takımına destek veren taraftara ihtiyaç var. Siz gençlerin kendi şehirlerinin takımlarına destek olması gerekiyor. Cuma günü Bahçeşehir salonunda saat 18-00 da oynayacağımız Ankara Mamak Belediyespor mücadelesine hepinizi davet ediyoruz. Vereceğiniz destek ile takımımız rakibini yenecektir. Bizler buna inanıyor ve sizleri salona bekliyoruz.”

1881 Düzce Belediyespor’un tecrübeli ve duayen Masörü Ayhan Kahveci de öğrencilere şu bilgileri paylaştı.

“Türkiye’nin çeşitli profesyonel futbol takımlarında çalıştım. Bu takımlar arasında Bursaspor, Çaykur Rizespor, Sakaryaspor ve çeşitli takımlar bulunuyor. Uzun yıllardır bu mesleği yapan biri olarak ilk müdahalenin önemi büyük. Yapacağınız yanlış bir hareketle sporcunun sakat kalmasına vesile olabilirsiniz. Fakat yıllardır bu işi yapan biri olarak  her tedavimde ve ilk müdahalemde sporcuların durumunu anlıyorum ve gerekirse sporcunun tedavisi için gerekli yerlere sevkini yapıyorum. Masör olarak uzun yıllardır bu mesleğin içindeyim. Basketbol masörlüğü gerçekten çok daha önemli. Sporcular her an hareket halindeler ve durmak mümkün değil. Oysaki futbolda pozisyon icabı dinlenme şansınız var fakat basketbolda bu şansınız yok. Yılları geri getirebilsem Basketbol masörlüğünü tercih ederdim. Bu sporda gerçekten saniyeler hatta saliseler bile önemli. “

Etiketler :

ÖĞRENCİLER SORDU SPORCULAR CEVAPLADI Haberler