ASILSIZ ÇAĞRILAR VAKALARI TEHLİKEYE ATIYOR

Kategori: Haberler

5.03.2021 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

112 Acil Yardım hattı çalışanları, asılsız ihbarlar nedeniyle zorluk yaşıyor. Merkeze gelen çağrıların yüzde 30’a yakınının asılsız olduğunu belirten görevliler vatandaşları bu konuda duyarlı olmaya davet etti. 

Düzce'de her alanda vatandaşların yardımına koşan 112 Acil Yardım ekipleri, Acil Çağrı Merkezine gelen asılsız ihbarlar sebebiyle görevlerini yerine getirmekte güçlük yaşıyor. Acil durumlarda aranmak ve sağlık hizmetini en acil şekilde vatandaşa ulaştırılması için kurulan Acil Çağrı Merkezi'nin yükü gereksiz aramalar ile artıyor. “Ne olacak dolmalarımız” diye soranların, testi pozitif çıktığı için “Ölmek istemiyorum” diyenlerin aradığı hatta görev yapan ekipler ise gerçek acil çağrılara müdahale etme sürelerini ise uzatmak zorunda kalıyor. 112 Acil Çağrı Hattına son bir ayda gelen 50 bin çağrının sadece 5 bininin gerçek vaka olduğunu söyleyen yetkililer, vatandaşlardan daha duyarlı olmalarını istediler.
Asılsız ihbarlar ve gereksiz aramalar ile 112 Acil Çağrının meşgul edildiğini söyleyen Çağrı Merkezi Müdürü Okan Karaduman, Asılsız çağrılarla arkadaşlarımızı lütfen meşgul etmeyelim dedi.

Etiketler :

ASILSIZ ÇAĞRILAR VAKALARI TEHLİKEYE ATIYOR Haberler

Sıradaki
YASAĞA SAATLER KALA HERKES SOKAKTA
16 görüntülenme   1 Gün Önce
VALİ KOLTUĞUNU ECRİN BAHAR’A DEVRETTİ
25 görüntülenme   1 Gün Önce
POLİS KAMERA KAYITLARINDAN BULDU
23 görüntülenme   1 Gün Önce
KISITLAMA KAFALARI KARIŞTIRDI
18 görüntülenme   1 Gün Önce
DÜZCESPOR’UN GRUBUNDA HEYECAN DORUKTA
19 görüntülenme   1 Gün Önce
BU BAYRAM ESNAFIN OLSUN KAMPANYASI
15 görüntülenme   1 Gün Önce