ZEHİR SAÇAN FABRİKA DÜZCE’YE KURULACAK İDDİASI

Kategori: Haberler

22.10.2020 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

CHP Eski milletvekili Av. Haluk Pekşen katıldığı bir programda, araç lastiği yakarak elektrik üretileceğini belirterek, Kocaeli ve Erzincan ile birlikte Düzce’nin de bu iller arasında yer aldığını iddia etti. 
Pekşen sosyal medyadan yaptığı açıklamada; “ Kocaeli, Erzincan ve Düzce’de araç lastiği yakarak elektrik üretilecek. Dünya’nın herhangi bir ülkesinde İnsan sağlığı için ölümcül tehlikesi olan ve yüksek kanserojen risk taşıyan bu tesisleri bırakın kurmayı bunu konuşanı bile siyasal tarihe gömerler “ değerlendirmesinde bulundu.
Bahsi geçen ve Avrupa’nın bir çok ülkesinde  yasak olan böyle bir tesis kurulduğunda, enerji üretmek yüksek ısıda yakılan lastiklerden çıkan ve kanserojen riski taşıyan karbondioksit ile birlikte birçok kirletici ve ağır metal gaz halinde solduğumuz havaya karışıyor. Yanma sonucu oluşan kül ile birlikte, ne kadar önlem alınsa da bacadan çıkışına engel olunamayan gazlar çevreye yayılarak toprağa, suya, besinlere oradan da hayvan ve insan bedenine giriyor. Bu toksik maddeler ve ağır metaller bedene bir kez girdi mi, yıllar boyunca bedenden dışarı atılamıyor. Bu nedenle bu zehirli maddeler Kalıcı Organik Kirletici olarak adlandırılıyor.
Olayın sosyal medyaya düşmesinin ardından  görüşlerini açıklayan Düzceliler, Bu iddialar doğru ise ve tesis Düzce’ye kurulacaksa, yıllardır çözülemeyen hava kirliliği sorunumuz bin kat daha artacak ve artık nefes alamayacak hale geleceğiz. değerlendirmesinde bulundular.

Etiketler :

ZEHİR SAÇAN FABRİKA DÜZCE’YE KURULACAK İDDİASI Haberler

Sıradaki
DÜZCE’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU
9 görüntülenme   1 Gün Önce
DÜZCE TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR
28 görüntülenme   1 Gün Önce
2. DEVRENİN İLK MAÇI YARIN MUĞLA’DA
5 görüntülenme   1 Gün Önce
“HER ZAMAN DÜZCESPOR’UN YANINDAYIZ”
4 görüntülenme   1 Gün Önce
KAYNAŞLI’DAN ALEVLER YÜKSELDİ
4 görüntülenme   1 Gün Önce