65 YAŞ VE ÜSTÜNE KISITLAMA GELEBİLİR

Kategori: Haberler

20.10.2020 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

Vaka artışlarının yaşandığı şehirlerde 65 yaş ve üzeri dahil kısıtlamaların gündeme getirilmesi tartışılan konular arasında. Bütün okulların eğitime açılıp açılmamasını ise kasım ayının başındaki veriler belirleyecek.
Koronavirüs vakalarında artış yaşanmaya başladı. Eğer durum böyle devam ederse kışa girerken yeni tedbirler alınması söz konusu. Özellikle 65 yaş ve üstü başta olmak üzere bazı yaş gruplarına yasaklar gelebilir.
Salgın yönetimi konusunda yapılan koordinasyon toplantılarında denetimlerin kafe-lokanta gibi yerlerde ortaya çıkan gevşeme sebebiyle kontrollerin hemen hemen her gün yapılması gerektiği savunuldu. Sokağa çıkma yasakları yerine kamunun denetimin gücünün hissettirilmesi fikri ön plana atıldı. Kontrolün sağlanmasında, kuralları ihlal edenlere ağır müeyyideler uygulanmasının önemli bir faktör olabileceği aktarıldı.
Önümüzdeki iki haftalık süreçte vakalar daha da artarsa ek tedbirler uygulamaya konabilir. 65 yaş ve üstü başta olmak üzere bazı yaş gruplarına yasaklar gelebilir. Bu arada, bir diğer gündem maddesi de okullar. Bütün sınıfların açılıp açılmayacağını kasım ayının başındaki veriler belirleyecek. Üniversitelerin yüz yüze eğitime geçmesine ise her ilin kendi dinamiği karar verecek. Virüs açısından sıkıntı yaşanmayan illerde yüz yüze eğitime geçilecek

Etiketler :

65 YAŞ VE ÜSTÜNE KISITLAMA GELEBİLİR Haberler

Sıradaki
SAATLER KISITLAMAYA GÖRE DÜZENLENDİ
6 görüntülenme   Bugün
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
7 görüntülenme   Bugün
KESKİN KULİS’İN KONUĞU OLACAK
4 görüntülenme   Bugün
REZERVASYONLAR İPTAL EDİLDİ
3 görüntülenme   Bugün