HEPİMİZİN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVLER VAR

Kategori: Haberler

10.09.2020 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

İçişleri Bakanlığı genelgesiyle tüm yurtta olduğu gibi Düzce’de de geniş kapsamlı pandemi denetimleri yapıldı. Denetimlere bizzat katılan Düzce Valisi Cevdet Atay, ‘Türkiye olarak Düzce olarak bir sınavdan geçiyoruz. Bu süreci birlikte atlatacağız. Hepimiz üzerimize düşen görevleri yapmak zorundayız’ dedi.

Kent merkezinde saat 10.00'da başlayan denetime, Düzce Valisi Cevdet Atay, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı Cengiz Tuncer, İl Emniyet Müdürü Mehmet Ali Akkaplan, İl Jandarma Alay Komutan Jandarma Albay Mustafa Çetinkaya, İl Sağlık Müdürü Yasin Yılmaz, Ticaret Sanayi Odası Başkanı Tuncay Şahin ve DESOB Başkan Vekili Bülent Keser İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Günal katıldı.

İş yerleri ve toplu yaşam alanlarında yapılan denetimlerde vatandaşlara maske ve sosyal mesafe kurallarına uymaları konusunda bilgilendirmeler yapıldı. Sosyal mesafe kurallarına uymayan işletmeler ise uyarıldı. Denetlemenin ardından Vali Cevdet Atay gazetecilere yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi,

“Düzce ilimizin duyarlılığı çok şükür gayet iyi maske takanlar takmayanlara göre çok fazla bizim tek derdimiz tek amacımız var vatandaşlarımızın bu maskeleri takması. Yarınlara daha güzel bakabilmek için bu maskeleri takacağız inşallah bu virüsten daha önce de belirtiğim gibi hep beraber kurtulacağız.  Buradan vatandaşlarımdan özellikle istirham ediyorum maskeyi takmak veya çıkarmak bir ayrıcalık değil. Ben bu ilin valisi olarak ben bu maskeyi sürekli takıyorum lütfen vatandaşlarımız da buna uysunlar bu duyarlılığı lütfen göstersinler. Genel olarak ilimizin durumu geçmişe göre iyi biraz daha gayretle daha iyi olacağımızı düşünüyorum. Bu zorlu süreci birlikte atlatacağız sonuçta hepimizin üzerine düşen bir görev. Biz ülke olarak il olarak bu sınavı veriyoruz. Yarınlara daha güzel adım atmak için lütfen bu maskeyi hep beraber takalım.

Testi pozitf çıkan kişilere öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Böyle insanlar evde oturması gerekirken malesef bazıları dışarıda olduklarını öğreniyoruz ve gerekli cezayı yazıyoruz. Bu cezayla yetinmeyip testi pozitif çıkan kişileri KYK yurtlarına yerleştireceğiz. Bütün masraflarını da kendilerine ödetmek üzere bu tip bir uygulamaya geçeceğiz. O vatandaşlara da buradan şunu söylemek istiyorum lütfen evlerinden dışarı çıkmasınlar, evlerinde iyileşsinler. Biz herhangi bir  ihtiyaçları olursa onları zaten karşılıyoruz. Kendileri dışarı çıkmasınlar çünkü bu kul hakkına giriyor buna dikkat etsinler.”

Etiketler :

HEPİMİZİN ÜZERİNE DÜŞEN GÖREVLER VAR Haberler

Sıradaki
DÜZCE’DE UYUŞTURUCU OPERASYONU
9 görüntülenme   1 Gün Önce
DÜZCE TAKIMINA SAHİP ÇIKIYOR
28 görüntülenme   1 Gün Önce
2. DEVRENİN İLK MAÇI YARIN MUĞLA’DA
5 görüntülenme   1 Gün Önce
“HER ZAMAN DÜZCESPOR’UN YANINDAYIZ”
4 görüntülenme   1 Gün Önce
KAYNAŞLI’DAN ALEVLER YÜKSELDİ
4 görüntülenme   1 Gün Önce