ÖSYM SINAVLARI İÇİN HAFTA SONU AÇIK OLACAK

Kategori: Haberler

20.11.2020 tarihinde yayınlandı

Oxijen TV

Oxijen TV

YouTube Kanalı

ÖSYM'nin sınavlarına girecek adaylar için sınav merkezlerindeki il ve ilçe nüfus müdürlüklerinin hafta sonu da açık olacağı bildirildi.


ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 21-22 Kasım'da uygulanacak Adalet Bakanlığı sınavları ile 22 Kasım'daki KPSS Ortaöğretim, Adalet Bakanlığı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcılarını Seçme Sınavı'na  girecek adaylardan T.C. kimlik kartını kaybeden, nüfus cüzdanı olmayan fotoğraf, soğuk damga bulunmadığı için sınava kabul edilmeyecekler. 
Adayların mağdur olmaması için İçişleri Bakanlığı Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce sınav merkezlerindeki il ve ilçe nüfus müdürlükleri açık tutulacak.
Söz konusu nüfus müdürlükleri, 21 Kasım Cumartesi saat 07.00-16.00, 22 Kasım Pazar bazı il ve ilçelerde saat 07.00-13.30, bazı yerlerde de 07.00-10.00 arasında açık bulundurulacak.
Müdürlüklere başvuran adayın bilgilerinin kontrolü yapılarak adaya "Geçici Kimlik Belgesi" düzenlenecek. Adaylar, bu geçici kimlik belgeleriyle sınava girebilecek.  Geçici Kimlik Belgesi dışında verilen belge, form gibi sınava giriş için kabul edilmeyecek.

Etiketler :

ÖSYM SINAVLARI İÇİN HAFTA SONU AÇIK OLACAK Haberler

Sıradaki
SAATLER KISITLAMAYA GÖRE DÜZENLENDİ
6 görüntülenme   Bugün
SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI
10 görüntülenme   Bugün
KESKİN KULİS’İN KONUĞU OLACAK
4 görüntülenme   Bugün
REZERVASYONLAR İPTAL EDİLDİ
3 görüntülenme   Bugün